Konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Zauważyłeś, że Twoje dziecko zachowuje się inaczej niż zwykle? Większość czasu spędza w samotności, jest smutne i apatyczne? A może miewa wybuchy złości i traci nad sobą kontrolę? Młodzi ludzie, podobnie jak dorośli, doświadczają różnych trudności życiowych. Jako świadomy rodzic nie powinieneś tego lekceważyć. Chcesz być dla swojego dziecka przyjacielem, mentorem i powiernikiem? W takim razie nie bój się zainterweniować, kiedy dostrzeżesz pierwsze niepokojące sygnały. Nasza poradnia psychologiczna dla dzieci to miejsce, w którym Ty i Twoja pociecha otrzymacie wsparcie i profesjonalną pomoc terapeutyczną.

Psycholog dla młodzieży — pomoc, na którą zasługuje Twoje dziecko

Wejście w okres dojrzewania jest trudne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. W tym czasie często pojawiają się konflikty, które mogą sprawić, że członkowie rodziny oddalają się od siebie. Jeżeli czujesz, że tracisz więź ze swoim dzieckiem, a jednocześnie widzisz, że w jego życiu stało się coś, co doprowadziło do całkowitej zmiany światopoglądu lub wystąpienia niepokojących objawów, np. izolacji od rówieśników, uzależnienia od gier komputerowych czy pogarszających się wyników w nauce, nie bagatelizuj tego stanu.

Umów się na bezpłatną, 20-minutową prekonsultację telefoniczną, podczas której przedstawisz zarys problemu, a my dobierzemy odpowiedniego terapeutę. To do niczego nie zobowiązuje, a możesz bardzo wiele zyskać. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i nastolatkami, dlatego możesz mieć pewność, że potraktują Twoje dziecko z szacunkiem.
Chciałbyś pomóc swojemu dziecku, ale nie możesz pozwolić sobie na regularne wizyty w naszej poradni psychologicznej na Tarchominie? W takim razie serdecznie zachęcamy do umówienia się na spotkanie online!

pomoc psychologiczna online

Zainteresowała Cię nasza oferta? Czujesz, że to właściwy moment, aby skorzystać z pomocy specjalisty?

Zapisz się na darmową konsultację psychologiczną i sprawdź cennik naszych usług. Na pierwszą wizytę zawsze zapraszamy dziecko z rodzicem.

Kiedy z dzieckiem do psychologa?

Wielu opiekunów odwleka moment zapisania dziecka do poradni psychologicznej. To całkowicie zrozumiałe i nie musisz czuć się winny, jeżeli nie jesteś przekonany do tej formy pomocy. Rodzice często uważają, że problemy emocjonalne dziecka to ich wychowawcza porażka. Musisz jednak wiedzieć, że wejście w środowisko szkolne czy nową grupę rówieśniczą jest dużym przeżyciem, które może odcisnąć trwałe piętno na psychice. Nawet jeżeli wypełniasz wszystkie rodzicielskie obowiązki, troszczysz się o dobrostan dziecka i nie lekceważysz jego uczuć, może okazać się, że na pewnym etapie życia będzie potrzebowało wsparcia psychologicznego.

Jak rozpoznać, że to właściwy moment, aby udać się z dzieckiem do psychologa?

Umów się na konsultację psychologiczną, jeżeli Twoje dziecko:

od dłuższego czasu sprawia problemy wychowawcze w domu, przedszkolu lub szkole

wykazuje skłonności do zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych

często miewa nieuzasadnione napady złości i agresji

izoluje się od otoczenia i większość czasu spędza w swoim pokoju

lekceważy przyjęte normy społeczne i przyjmuje postawę buntowniczą

nic go nie cieszy — sprawia wrażenie smutnego i przygaszonego

przejawia trudności adaptacyjne i problemy natury emocjonalnej

nie radzi sobie w szkole i z trudnością przychodzi mu nauka nowych zachowań umiejętności

jest zamknięte w sobie i rzadko mówi o swoim życiu

odmawia jedzenia (lub je za dużo)

cierpi z powodu bezsenności

Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, że delikatne sygnały wysyłane przez dziecko mogą świadczyć o rozwoju poważnych zaburzeń emocjonalnych. Część z tych objawów jest wręcz lekceważona. Być może zauważyłeś, że Twoje dziecko większość czasu spędza w łóżku, scrollując aplikacje społecznościowe. Jeżeli tak, nie traktuj tego jako objaw lenistwa. Bardzo często uzależnienie od mediów społecznościowych i wielogodzinne wpatrywanie się w ekran telefonu mogą świadczyć o zaburzeniach depresyjnych. Wypracuj postawę wyrozumiałości i otwartości — pomóż swojemu dziecku już teraz, a podziękuje Ci w przyszłości.

Psycholog dziecięcy

Nie wiesz, która forma pomocy psychologicznej dla dziecka będzie najlepsza?

Umów się na darmową rekonsultację telefoniczną, a my zaproponujemy optymalny model pracy terapeutycznej!

Konsultacja psychologiczna, a psychoterapia – co będzie lepsze dla dziecka?

Nasza poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży prowadzi zarówno konsultacje psychologiczne, jak i psychoterapię indywidualną. Jakie są między nimi różnice?

Konsultacja

ma charakter jednorazowy lub krótkotrwały i obejmuje od jednego do kilku spotkań organizowanych w dowolnych odstępach czasowych. Celem wizyt u psychologa jest wsparcie w poszukiwaniu rozwiązań konkretnego problemu, który nie wymaga zagłębiania się w przeszłość czy głębokiej analizy osobowości. Psycholog dla nastolatków i dzieci koncentruje się na nauce rozpoznawania i nazywania aktualnych emocji, a także podjęciu dyskusji o możliwych krokach naprawczych. W związku z tym konsultacja psychologiczna będzie odpowiednim wyborem dla dzieci, które przeżywają chwilowe kryzysy związane, np. ze szkołą czy relacjami międzyludzkimi

Psychoterapia

jest znacznie bardziej złożona i skupia się na terapii zaburzeń emocjonalnych oraz nieprawidłowości dotyczących ludzkiej psychiki. Psycholog dla młodzieży ma za zadanie odkryć naturę problemów i przeprowadzić szeroki proces diagnostyczny, który opiera się na wzajemnym zaufaniu i szacunku. W efekcie młody pacjent jest w stanie zidentyfikować źródło prawdziwych emocji i wykonać głęboką pracę prowadzącą do ich oswojenia oraz przetworzenia. Podstawowym celem terapii jest wejście na drogę długotrwałego rozwoju i wprowadzenie pozytywnych zmian, które zaowocują w przyszłym życiu

poradnia psychologiczna online

Konsultacje psychologiczne to szansa na uzyskanie specjalistycznego wsparcia.

Jeżeli czujesz, że od dłuższego czasu nie radzisz sobie z problemami dnia codziennego, nie czekaj aż sytuacja wymknie się spod kontroli. Daj sobie pomóc już teraz!

Pierwsza wizyta u psychologa z nastolatkiem — jak przebiega?

Spotkanie z psychologiem, przeprowadzone w formie konsultacji, ma charakter rutynowy i pozwala określić charakter problemu. Podczas pierwszej wizyty psycholog dla dzieci i młodzieży opracuje schemat działań oraz przedstawi zakres możliwej pomocy specjalistycznej. Zdarza się, że pomoc psychologiczna dla dzieci idzie w parze z psychoterapią osób dorosłych. Dogłębne przepracowanie relacji w rodzinie wymaga niekiedy uczestnictwa dwóch stron — opiekunów i dziecka.

W większości przypadków psycholog dla młodzieży i dzieci zaproponuje pierwsze spotkanie bez udziału dziecka. Po zakończeniu wywiadu przeprowadzi konsultację psychologiczną z dzieckiem, aby przyjrzeć się sposobowi jego funkcjonowania oraz ustalić zakres wsparcia. Sama konsultacja obejmuje zazwyczaj od jednej do trzech wizyt, po których następuje ponowne spotkanie z rodzicami w celu przekazania informacji zwrotnej. Psychoterapia jest o wiele bardziej złożona i wymaga podjęcia systematycznej pracy z dzieckiem.

Psycholog młodzieżowy – jak przygotować się do wizyty?

Bardzo dobry psycholog dziecięcy będzie wiedział, jakiej pomocy potrzebuje młody pacjent. Nie w każdym przypadku krótkoterminowa terapia przyniesie oczekiwane skutki. Dotyczy to w szczególności dzieci, które zmagają się z traumami (rozwód rodziców, choroba, śmierć bliskiej osoby itp.) oraz zaburzeniami psychicznymi (depresja, zaburzenia odżywiania itp.). Chcesz możliwie szybko uzyskać pomoc? W takim razie powinieneś wiedzieć, jakie pytania zadaje psycholog nastolatkowi. Poniżej przygotowaliśmy krótką listę, która pomoże przygotować się Tobie i Twojemu dziecku do pierwszej wizyty w naszej poradni:
Jak oceniasz swoją sytuację rodzinną? Czy jest coś, co Ci przeszkadza i sprawia że czujesz się źle?
Kto jest Twoim opiekunem, jak się czujesz w tej relacji?
Jakie obowiązki domowe wykonujesz na co dzień i czy masz poczucie, że musisz robić zbyt dużo?
Czy masz dobre kontakty z rówieśnikami?
Czy masz osobę, którą nazwałbyś najbliższym przyjacielem?
Czy miewasz trudności z odnalezieniem się w grupie?
Co o sobie myślisz? Jak oceniasz swój wygląd i charakter?
Czy uważasz, że w ostatnim czasie Twoje życie nie jest takie, jakbyś chciał?
Jakie masz oczekiwania względem terapii?
Oczywiście, to tylko przykładowe pytania, które mogą paść podczas pierwszej wizyty u psychologa z nastolatkiem. Wszystko zależy od problemu, z którym zmaga się dziecko, jego wieku i innych indywidualnych uwarunkowań.

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży – zaufaj specjalistom!

Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy dla swojego dziecka, zgłoś się do nas. Nasza poradnia psychologiczna dla dzieci jest otwarta na wszystkie grupy wiekowe. Współpracujemy z psychologami i psychoterapeutami, doświadczonymi w pracy z młodzieżą, którzy mają na koncie liczne sukcesy terapeutyczne. Przy wspólnym zaangażowaniu obu stron jesteśmy w stanie wypracować satysfakcjonujące wyniki terapii.

Nasz Zespół

Nasi specjaliści pracują z dziećmi już od 3 roku życia.